KULLANIM KOŞULLARI

Beyaz Baret Kariyer Akademisi Eğitim ve Danışmanlık LTD. ŞTİ. (Bundan sonra Beyaz Baret olarak anılacaktır) tarafından hazırlanan www.beyazbaretkariyer.com web sitesine hoş geldiniz. Bu sitede yer alan sayfalara giriş ve içeriğindeki bilgilerin kullanımı aşağıda belirtilen kurallar ve koşullara tabidir. Bu web sitesini ve içeriğindeki hizmetleri kullanarak bu şartlar ile mutabık olduğunuzu ve aşağıdaki şartların sizin için de bağlayıcı olduğunu peşinen teyit etmiş olursunuz.

Beyaz Baret www.beyazbaretkariyer.com web sitesinde sağlanan hizmetlerde, ürünlerde, programlarda veya kullanım şartlarında, herhangi bir bildirimde bulunmaksızın, herhangi bir zamanda değişiklik yapma, güncelleştirme veya yürürlükten kaldırma hakkına sahiptir. Bu sitenin kullanımına devam ederek Beyaz Baret’in bu hakkını kullanmasına onay vermiş ve yapılacak değişiklikleri kabul etmiş olursunuz.

1. HAKLAR
Bu sitede yer alan her türlü içerik, program ve eğitim materyalinin hakları Beyaz Baret ve İçerik Sağlayıcılarına aittir.

2. WEB SİTESİNİN KULLANIMI
www.beyazbaretkariyer.com web sitesinde yer alan içerik, eğitim ve yazılım (materyal) kullanımınız aşağıdaki şartlara bağlıdır.
1. Bu sitede yer alan tüm içerik, eğitim ve materyali sadece kendi kişisel eğitiminiz ve bilgilenmeniz amacıyla kullanabilirsiniz. Özellikle ticari olmak üzere farklı amaçlarla kullanım halinde kullanım koşulları ihlal edilmiş sayılır. Bu ihlalin tespiti halinde Beyaz Baret tarafından hukuki ve cezai yasal işlem başlatılır.
2. WEB SİTEMİZDE BULUNAN TÜM İÇERİK, FOTOĞRAF, VİDEO VE YAZILAR ÜZERİNDEKİ HAKLAR; 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNU VE 6769 SAYILI SINAİ MÜLKİYET KANUNU HÜKÜMLERİ UYARINCA KORUNMAKTADIR. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa göre bir eserin telif hakkı eser sahibine aittir. beyazbaretkariyer.com web sayfasında yer alan interaktif eğitim materyallerinin tamamı veya bir bölümü hak sahibinin izin alınmadan kullanılamaz, dağıtılamaz, kopyalanamaz, kaynak gösterilerek dahi yayımlanamaz. Web sayfalarımızı kullananlar telif hakkı konusunda yukarıda belirtilen tüm yükümlülükleri kabul etmiş sayılırlar.
3. Bu sitede yer alan materyaller ve içerikler değiştirilerek veya değiştirilmeden kısmen veya tamamen sahiplenilemez.
4. Bu web sitesinde yer alan materyaller ve içerikler, daha öncesinde Beyaz Baret'in yazılı izni alınmaksızın, herhangi bir amaçla veya yayınlama amacıyla kullanılamaz veya kopyalanamaz.
5. Beyaz Baret'in yazılı izni alınmaksızın, "mirror" veya "frame" tekniği dahil hiçbir biçimde bu web sitesinin herhangi bir kısmı başka bir alanda yayınlanamaz.
6. Bu web sitesine bir ara sayfa ile tekrar yönlendirme yapılarak, splash sayfası sokularak veya diğer bir vasıtayla link yapılamaz.

3. KAYIT, KULLANICI HESAPLARI, ŞİFRELER VE GÜVENLİK
Bu web sitesinde sağlanan hizmetlerin herhangi birinin kullanımı için kayıt yaptırmanız ve bir hesap açmanız gerekiyorsa, bu kayıt sürecini kayıt formunda istenen bilgileri tam ve doğru olarak sağlamanız şarttır. Ayrıca bu bilgilerde değişiklik olduğu taktirde ilgili kayıt formuna girerek ilgili bölümlerde değişiklik yaparak bilgilerinizi güncel tutmayı kabul etmiş oluyorsunuz. Eğer bu web sayfasını ve içeriğindeki hizmetleri işvereniniz hesabına kullanıyorsanız, bu kullanım şartlarını onun adına kabul etmeye yetkili olduğunuz varsayılacaktır. Şifreniz veya şifrelerinizi gizli tutmakla mükellefsiniz. Ayrıca, sizin hesabınız ile yapılan bütün işlemlerden tamamıyla sorumlu olduğunuzu da peşinen kabul ve teyit ediyorsunuz. Bu anlaşmayı okuyarak şifrenizin veya hesabınızın haksız kullanımı durumunda Beyaz Baret 'i hemen bilgilendirmeyi kabul ediyorsunuz. Beyaz Baret hesabınızın veya şifrenizin başkası tarafından kullanımı nedeniyle, bilginiz olsun veya olmasın, oluşacak zararınızla ilgili herhangi bir yükümlülük kabul etmez. Ancak, hesabınızın veya şifrenizin başka bir kişi tarafından kullanımından Beyaz Baret veya başka bir kişi veya kuruluş zarar görürse, bu zarardan siz sorumlu tutulabilirsiniz. Hesap sahibinin izni olmaksızın başka bir hesabı kullanmanız yasaktır.

4. ÜRÜN / HİZMET TESLİMATI VE İADESİ
www.beyazbaretkariyer.com web sitesinde yer alan satışa konu içerik, online olduğu için satın alındığı an sistem üzerinden aktif hale gelir ve kullanıma hazır olur. Eğitim sonunda müşterinin kazandığı sertifika, müşterinin sisteme kayıtlı adresine kargo yoluyla gönderilir. İlk sertifika gönderim ücreti Beyaz Baret tarafından karşılanır. Herhangi bir nedenle ikinci kez gönderilen kargoların ücreti müşteriye ait olup, alıcı ödemeli olarak gönderilir. Müşteri tarafından yapılan ödemenin faturası e-arşiv fatura olarak müşterinin kayıtlı mail adresine gönderilir.

Müşteri satın almış olduğu canlı ders hizmetini, online olarak teslim aldığı günden itibaren 7 gün içinde iade edebilir. İade işlemi gerçekleştirmek isteyen müşteri, Beyaz Baret’e yazılı talepte bulunmak zorundadır. Beyaz Baret tarafından iadenin kabul edilmesiyle birlikte, müşterinin katıldığı ders saati (varsa) ve buna eklenecek %10 sistem kullanım ücreti ile komisyon bedeli hesaplanarak toplam hizmet ücretinden mahsup edilir; ücretin kalanı müşteriye iade edilir.

Müşteri satın almış olduğu asenkron ders (video, sunum, doküman) hizmetini, online olarak teslim aldığı günden itibaren 7 gün içinde iade edebilir. Müşteri bu 7 gün içinde hizmeti kullanmaya başlarsa cayma hakkını kullanamaz. Hizmetin kullanımından, müşteri tarafından içeriğin görüntülenmesi anlaşılır. İçeriği bir kez görüntülemiş müşteri, satış konusu hizmeti kullanmış sayılır ve bu nedenle artık hizmet iade edilemez duruma gelir ve müşteri cayma hakkını kullanamaz. Asenkron ders (video, sunum, doküman) içeriğinin görüntülenip görüntülenmediği, yani satışa konu hizmetin kullanımının gerçekleşip gerçekleşmediği, Beyaz Baret tarafından tespit edilmektedir. Müşteri, hizmetin kullanımına dair tespitlerin Beyaz Baret tarafından seçilen yöntemlerle yapılacağını/yaptırılacağını peşinen kabul eder.

5. GARANTİ VE FERAGAT
Beyaz Baret ve sizin aranızda yapılan ayrı bir anlaşma yapılmadıkça bu web sitesinden edinilen bütün içerik, yazılım ve hizmetler size olduğu haliyle sağlanmış olup, herhangi bir amaca uygunluk açısından veya başka bir açıdan herhangi bir garantiye tabi değildir.

Beyaz Baret hiçbir şekilde tarafınız veya başka bir üçüncü kişi tarafından bu web sitesine erişim veya bu web sitesinin veya bu web sitesinden linkle yönlendirilmiş başka bir web sitesinin veya bu web sitesinde yer alan hizmetlerin kullanımı vasıtasıyla uğranılmış dolaysız veya dolaylı bir zarardan, gelirden veya veri kaybından veya başka bir zarardan sorumlu tutulamaz.

6. BU WEB SİTESİNDE SAĞLANAN ÜÇÜNCÜ KİŞİLERE AİT MATERYAL
Bu web sitesi üçüncü kişiler tarafından sağlanmış materyaller, kaynak kodlu veya işletim formunda yazılımlar içerebilir. Bu web sitesinde yer alan bütün üçüncü kişilere ait materyal içinde yukarıda yer alan “GARANTİ VE FERAGAT” bölümü hükümleri geçerlidir.


SON KULLANICI LİSANS SÖZLEŞMESİ

LÜTFEN BU SÖZLEŞMEYİ DİKKATLİCE OKUYUNUZ.

BU SÖZLEŞME, beyazbaretkariyer.com ABONESİ OLARAK SİZ beyazbaretkariyer.com KULLANICILARINA ÖZEL HAZIRLANAN İÇERİKTEN FAYDALANABİLMENİZ İÇİN GEREKLİ KURALLARI İÇERMEKTEDİR.
beyazbaretkariyer.com’DAN FAYDALANMAK AMACIYLA İŞBU SON KULLANICI LİSANS SÖZLEŞMESİ’Nİ ONAYLAYARAK YA DA beyazbaretkariyer.com’U KULLANARAK, SÖZLEŞME'Yİ OKUDUĞUNUZU, İÇERİĞİNİ ANLADIĞINIZI VE HÜKÜMLERİNİ KABUL ETTİĞİNİZİ KABUL, BEYAN VE TAAHHÜT ETMİŞ OLURSUNUZ.

1. TARAFLAR VE KONU
İşbu beyazbaretkariyer.com Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi (bundan böyle “SÖZLEŞME” olarak anılacaktır), Beyaz Baret Kariyer Akademisi Eğitim ve Danışmanlık LTD. ŞTİ. (bundan böyle “Beyaz Baret” olarak anılacaktır.) ile KULLANICI arasında (bu SÖZLEŞME'de KULLANICI ifadesi SİZ'i işaret etmektedir.) lisans bedeli karşılığında sunulan; İnşaat, Mimarlık, Profesyonel Gelişim eğitimleri kategorilerinde online eğitim içerikleri sunan beyazbaretkariyer.com Profesyonel ve Kişisel Gelişim Platformu (bundan böyle "beyazbaretkariyer.com" olarak anılacaktır) için, KULLANICI’nın seçmiş olduğu erişim paketinin sağladığı kullanım biçimi, kapsamı ve şartları ile sınırlı olarak KULLANICI'nın İnternet üzerinden beyazbaretkariyer.com web sitesine (www.beyazbaretkariyer.com) erişimi ile beyazbaretkariyer.com 'a kayıt olması ve beyazbaretkariyer.com’u kullanması konusundaki tarafların hak ve yükümlülüklerinin düzenlenmesine yöneliktir. (Beyaz Baret tarafından, tamamen Beyaz Baret'in kararıyla, zaman zaman yapılacak ve beyazbaretkariyer.com web sitesinde yayımlanabilecek tüm güncelleştirmeler bu SÖZLEŞME'ye dahildir.)

SÖZLEŞME'de Beyaz Baret ve KULLANICI hep birlikte TARAFLAR olarak adlandırılmışlardır.
KULLANICI, www.beyazbaretkariyer.com web sitesinde yer alan “ldquo; kayıt ol” butonuna tıklayarak kayıt işlemlerini tamamladığında ve/veya beyazbaretkariyer.com'u kullanmaya başladığında işbu SÖZLEŞME'yi okuyup, bilgi sahibi olduğunu ve bütün hükümleri ile birlikte kabul ettiğini elektronik ortamda beyan etmiş olur. KULLANICI, bu SÖZLEŞME'yi kabul etmiyorsa, beyazbaretkariyer.com'ye kayıt olmamalı ve kullanmamalıdır.

Bir tüzel kişi adına kayıt işlemi yapılması, kayıt işlemini yapan şahsın bu sözleşmeyi şirket adına kabul etmeye yetkili olunduğunu gösterir. Yetkisiz olarak bu sözleşmenin kabul edilmesi halinde, bu SÖZLEŞME'de belirlenen yasal yaptırımların sorumluluğunu yetkisiz olarak işlem yapmış olan şahıs ve tüzel kişi birlikte müteselsilen almış olur.

2. LİSANS ve FİKRİ MÜLKİYET
beyazbaretkariyer.com’un ve bölümlerinin ve beyazbaretkariyer.com ile birlikte veya aracılığıyla elde edilen içerikler, programlar ve eserler üzerindeki tüm fikri ve/veya sınai mülkiyet haklarının sahibi Beyaz Baret, bağlı şirketleri ve yan kuruluşları ve/veya Beyaz Baret’in içerik, ortam veya platform tedarikçileri dahil olmak üzere eserler üzerinde hak sahibi üçüncü kişilerdir KULLANICI, Beyaz Baret ve/veya bağlı şirketleri ve yan kuruluşları ve/veya Beyaz Baret’in içerik, ortam veya platform tedarikçileri dahil olmak üzere beyazbaretkariyer.com ve içerikleri üzerinde hak sahibi üçüncü kişilerin sahip olduğu fikri ve/veya sınai mülkiyet haklarını ihlal edecek faaliyetlerde bulunamaz.

KULLANICI, sisteme kayıtlı olan kişi olmakla sadece beyazbaretkariyer.com’un münferit kullanım lisansına sahip olmuş olur. İşbu SÖZLEŞME ile KULLANICI’ya tanınan kullanma lisansı, beyazbaretkariyer.com’un bu SÖZLEŞME’de belirtilen hak ve sınırlar çerçevesinde beyazbaretkariyer.com’a erişim, süreli olarak çalıştırma, görüntüleme ve kullanma hakkı verir. Beyaz Baret, işbu SÖZLEŞME ile KULLANICI'ya, beyazbaretkariyer.com ile birlikte verilebilecek belgelere göre istifade etmek üzere basit (inhisari olmayan) bir kullanma lisansı vermektedir. KULLANICI, beyazbaretkariyer.com’deki içeriklerin hiçbir unsurunu değiştirmemeyi, uyarlamamayı, çevirmemeyi, satmamayı; bu içerik/ürün/servisten türev veya işleme eserler hazırlamamayı, bu içerik/ürün/servisin düzenini bozmamayı, bu servis kapsamında kullandığı her türlü içeriği, görüntüleri, klipleri, müzik eser veya kompozisyonunu söz ve besteyi bu SÖZLEŞME dışındaki amaçlar dışında kullanmamayı, değiştirmemeyi, bütünlüğünü bozacak şekilde ters mühendislik yapmamayı ve herhangi bir mecrada yayınlamaya teşebbüs etmemeyi kabul eder. KULLANICI, beyazbaretkariyer.com'un tümünü veya bir bölümünü bilgisayarına indiremez ve kaydedemez. beyazbaretkariyer.com’un kısmen/tamamen kopyasını üretemez. Bu tür kopyaları her ne amaçla olursa olsun başkalarının kullanmasına izin veremez, istifadesine ve bilgisine sunamaz. KULLANICI, kendi ihmali nedeniyle başkaları tarafından gerçekleştirilecek eylemlerle bu sonuçların oluşmaması için gerekli özeni göstermek ve önlemleri almakla yükümlüdür.

KULLANICI, beyazbaretkariyer.com kapsamındaki veya beyazbaretkariyer.com ile ilgili Beyaz Baret’in veya Beyaz Baret’in içerik, ortam veya platform tedarikçileri dahil olmak üzere içerikler üzerinde hak sahibi üçüncü şahısların içerik üzerindeki haklarını ve telif haklarını, ticaret markaları veya diğer tescil hakları bildirilerini kaldırmamayı, gizlememeyi veya değiştirmemeyi kabul eder.

KULLANICI işbu SÖZLEŞME uyarınca, beyazbaretkariyer.com’un kullanımı sırasında beyazbaretkariyer.com’un kullanım amaçları dışında kalan, sisteme, Beyaz Baret’in içerik, ortam veya platform tedarikçileri dahil olmak üzere eserler üzerinde hak sahibi üçüncü kişilere veya Beyaz Baret’e ilişkin öğrenilen gizli bilgileri muhafaza etmeyi, kısmen veya tamamen üçüncü kişilere doğrudan veya dolaylı olarak hiçbir şekilde ifşa etmemeyi veya açıklamamayı kabul etmiş olur. Beyaz Baret’in, Beyaz Baret hizmetleri, Beyaz Baret bilgileri, Beyaz Baret telif haklarına tabi çalışmaları, Beyaz Baret ticari markaları, Beyaz Baret ticari görünümü veya sahip olduğu her tür maddi ve fikri mülkiyet hakları da dahil tüm fikri ve sınai malvarlığı, ayni ve şahsi hakları, ticari bilgisi ve know-how'a yönelik tüm hakları saklıdır.

KULLANICI, işbu madde kapsamındaki taahhüt ve yükümlülüklerine uymadığı takdirde, üçüncü kişi firma, kurum ve üçüncü kişi taleplerinin tek sorumlusu KULLANICI olacak ve eser ve içeriğe ilişkin ayrıca lisans verenler de dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın, üçüncü kişilerin uğradıkları zararlardan dolayı Beyaz Baret’ten talep edilen tazminat miktarını ve mahkeme masrafları ve avukatlık ücreti de dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere diğer her türlü masrafı karşılamakla sorumlu olacaktır.

3. KULLANICI’NIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ
3.1. Ticari Olmayan Kullanım
beyazbaretkariyer.com’de sunulan her türlü içerik, ticari amaçlar dışında kalan sadece şahsi kullanım içindir. KULLANICI, bu içeriklerin herhangi bir şekilde yayınlanması, kopyalanması, çoğaltılması, işlenmesi, değiştirilmesi, doğrudan doğruya veya dolaylı olarak yayınlanması, bir topluluğa dinletilmesi ve/veya izletilmesi, halka açık yerlerde yayınlanması eylemlerini gerçekleştiremez.

beyazbaretkariyer.com ile sunulan içeriğin KULLANICI tarafından umuma açık mekanlarda kullanılması veya dinletilmesi ve/veya izletilmesi yasaktır. KULLANICI, beyazbaretkariyer.com’un kullanımı ile dolaylı veya doğrudan herhangi bir gelir veya benzeri menfaat elde edemez.

KULLANICI, beyazbaretkariyer.com 'u herhangi bir şekilde başkalarının kullanımına sunabilecek hiçbir girişimde bulunamaz. beyazbaretkariyer.com'u, birden fazla sayıda bilgisayar, iş istasyonu ve/veya sunucuda aynı anda kullanamaz.

KULLANICI, dahil olduğu beyazbaretkariyer.com paketi kullanım haklarının kapsamına, “www.beyazbaretkariyer.com” veya ileride değişebilecek diğer web adreslerinden ulaşabilecektir. İşbu SÖZLEŞME’nin kabul edilmesi ile bu paket kullanım hakları kapsamı da KULLANICI tarafından kabul edilmiş sayılır. Bu nedenle, paketlere ilişkin bilgilere ilgili adreslerden ulaşarak, lütfen dikkatlice okuyunuz. Beyaz Baret, KULLANICI’ya kullanıma ilişkin üyelik dahilinde tanınan hakları herhangi bir zamanda değiştirme hakkına sahiptir. KULLANICI, Beyaz Baret’in veya onun içerik, ortam veya platform tedarikçilerinin sitelerine, mal veya hizmetlerine, yazılım, veri veya datalarına herhangi bir şekilde zarar verecek, erişimi engelleyecek, aşırı yükleme yapacak veya hasar verecek şekilde işlemler, müdahaleler yapamaz, beyazbaretkariyer.com’u bu şekilde ya da üçüncü kişilerin Beyaz Baret hizmetlerinden faydalanmasına engel olacak şekilde kullanamaz. KULLANICI, bu SÖZLEŞME ile tanınan hakkını, Beyaz Baret’in yazılı izni olmaksızın hiçbir şekilde üçüncü kişilere bedelsiz de olsa devredemez, kiralayamaz, kullanımına ve/veya yararına sunamaz veya satamaz. beyazbaretkariyer.com’un kullanılması, her zaman bu SÖZLEŞME’nin koşullarına tabidir ve KULLANICININ sözleşmede açıkça belirtilmemiş dahi olsa dürüstlük kuralına aykırı her türlü kullanımı yasaktır.

3.2. Uygun Kullanım
KULLANICI, beyazbaretkariyer.com’u yürürlükte bulunan tüm ulusal ve uluslararası mevzuata, internet kullanımına ilişkin kural ve yasalara uygun olarak kullanacağını kabul eder. KULLANICI, beyazbaretkariyer.com’u hukuka aykırı, amacı dışında, hileli veya uygunsuz bir amaç için kullanmak veya bunları yapması için herhangi bir üçüncü şahsa izin vermek, bu yöndeki bir fiile katılmak veya teşvik etmek, belirli zamanlarda revize edildiği şekliyle işbu SÖZLEŞME’yi ihlal edecek bir şekilde hareket etmek, SÖZLEŞME ile edinilen hakları üçüncü kişilere kullandırmak eylemlerini yapamaz veya bu eylemleri yapması için herhangi bir üçüncü şahsa izin veremez veya onu teşvik edemez. Beyaz Baret, KULLANICI tarafından bu fiillerin gerçekleştirilmesi durumunda işbu SÖZLEŞME’yi feshedebilir. Bu durumda Beyaz Baret’in diğer tüm hukuki hakları ve cezai yollara başvuru hakları saklıdır.

4. BEYAZ BARET’İN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ
Beyaz Baret, Beyaz Baret’in kendi kontrolünde olmayan üçüncü kişi satıcılar, sağlayıcılar ve başkaca üçüncü kişilerin sahip olduğu ve işlettiği başka web sitelerine ve/veya portallara, dosyalara veya içeriklere 'link' verebilir. Bu 'link'ler, sadece referans kolaylığı nedeniyle Beyaz Baret tarafından sağlanmış olabilir ve web sitesini veya siteyi işleten kişiyi desteklemek amacı veya web sitesi veya içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir türde bir beyan veya garanti niteliği taşımamaktadır. Site üzerindeki 'link'ler vasıtasıyla erişilen portallar, web siteleri, dosyalar ve içerikler, bu 'link'ler vasıtasıyla erişilen portallar veya web sitelerinden sunulan hizmetler veya ürünler veya bunların içeriği hakkında Beyaz Baret’in herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Beyaz Baret, KULLANICI bilgilerini veya üyeliğe ilişkin KULLANICI bilgilerini, KULLANICI güvenliği, kendi yükümlülüğünü ifa ve bazı istatistiki değerlendirmeler için dilediği biçimde süresiz olarak kullanabilir. Bunları bir veritabanı üzerinde tasnif edip süresiz olarak muhafaza edebilir. Sözleşmeyi kabul eden KULLANICI, kişisel verilerinin bu şekilde kullanımına izin vermektedir. Kişisel verilerinin bu şekilde kullanımına onay vermeyen KULLANICI, bunu Beyaz Baret’e ayrıca yazılı olarak bildirmelidir.

KULLANICI ve Beyaz Baret hukuken bağımsız taraflardır. Aralarında ortaklık, temsilcilik veya işçi-işveren ilişkisi yoktur.

Beyaz Baret, önceden haber vermeksizin beyazbaretkariyer.com ve dokümantasyonda değişiklik yapabilir. Beyaz Baret önceden haber vermeksizin varsa ücretsiz olarak kullanım hakkı elde ettiğiniz beyazbaretkariyer.com'u kullanımdan kaldırabilir ya da ücretli hale getirebilir. Beyaz Baret kullanıcının siteye üye olurken veya site içi işlemlerde verdiği iletişim bilgilerini kullanarak; kullanıcı ile iletişim kurabilir, reklam ve/veya bildirim yapabilir. Kullanıcı “Hesabım” bağlantısı altındaki Bülten Aboneliği linkinden bu izni kaldırabilir.

5. ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARIN HAKLARI
KULLANICI, beyazbaretkariyer.com'u tüm veri veya diğer malzemeleri, (a) üçüncü şahısların haklarının (fikri mülkiyet haklari dâhil olmak üzere bunlarla sınırlı kalmaksızın) ihlaline veya tecavüzüne neden olacak şekilde veya (b) donanımlar için zararlı veya bozucu olacak şekilde veya (c) üçüncü şahısların bilgisayar sistemlerine, ağ veya donatılarına zarar verebilecek şekilde göndermek veya iletmek üzere kullanmayacağını kabul etmiştir. KULLANICI, bunun aksine davrandığı takdirde, işbu SÖZLEŞME uyarınca, tüm sorumluluğun KULLANICI'ya ait olduğunu ve bu nedenle ortaya çıkabilecek zarar ve ziyandan ve üçüncü şahıslar tarafından açılacak her türlü dava, zarar veya ziyan taleplerinden sorumlu olacağını, Beyaz Baret'in bu kabil dava, şikayet ve benzeri konularda hiçbir şekilde taraf ve muhatap olmayacağını, bu hükmün KULLANICI tarafından ihlali nedeniyle, Beyaz Baret'in üçüncü şahıslar tarafından açılacak herhangi bir davada taraf addedilerek üçüncü şahıslara herhangi bir tazminat ödemesi veya yükümlülük altına sokulması durumunda, başta ödemiş olduğu tazminat olmak üzere, bundan dolayı uğrayacağı her türlü zararı KULLANICI'ya rücu edebileceğini ve Beyaz Baret'in talebi üzerine, ödenmiş olan tazminat, zarar ve masrafları kayıtsız şartsız olarak, defaten ödemeyi gayrikabili rücu olarak beyan, kabul ve taahhüt etmiştir.

6. GEREKLİ DONANIMLAR
beyazbaretkariyer.com'ye erişmek ve/veya kullanmak için gerekli tüm bilgisayar donanımını ve iletişim donanımlarının temin ve bakımını sağlamak KULLANICI'nın sorumluluğundadır. KULLANICI bu SÖZLEŞME uyarınca, kullanma lisansı aldığı beyazbaretkariyer.com'u, beyazbaretkariyer.com WEB SİTESİNDE BELİRTİLEN ASGARİ TEKNİK ÖZELLİKLERE SAHİP BİR DONANIM ÜZERİNDE KULLANACAĞINI VE GEREKLİ DONANIMI TEMİN EDECEĞİNİ, Beyaz Baret'in yazılım-donanım uyuşmazlığı ile ilgili hiçbir sorumluluğunun bulunmadığını, bu nedenle meydana gelen hiçbir zarar sonucundan Beyaz Baret’in sorumlu olmayacağını, Beyaz Baret'in sorumluluğunun kullanma lisansı verilmesi ile sınırlı olduğunu beyan, kabul ve taahhüt etmiştir.

7. SORUMLULUĞUN SINIRLANMASI
BİR EĞİTİM DESTEK ÜRÜNÜ OLAN Sözleşme konusu beyazbaretkariyer.com kapsadığı konular ile sınırlı olmak üzere öğrenci ve öğretmenlerin asli kaynaklardan edinmiş oldukları bilgilerini pekiştirmesini sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir yardımcı kaynak olup; Beyaz Baret “olduğu gibi satış” esasları dahilinde beyazbaretkariyer.com için herhangi bir performans ya da ifa garantisi veya bir hizmet seviyesi taahhüdü veya bir başarı seviyesi/sonuç taahhüdü vermemektedir. Beyaz Baret aynı zamanda beyazbaretkariyer.com içeriğinde yer alan bilginin bilimsel ya da yorumsal olarak doğruluğunu tamamıyla taahhüt etmemektedir. beyazbaretkariyer.com’un KULLANICI amacına doğrudan hizmet vermemesinden Beyaz Baret sorumlu değildir.

Beyaz Baret, beyazbaretkariyer.com’da yer alan içeriklerin kullanımı sırasında KULLANICI tarafında oluşabilecek sorun veya zararlardan hiçbir şekilde sorumlu değildir.

KULLANICI, beyazbaretkariyer.com ile ilgili olarak temin edilen tüm içerikleri sadece kendi ihtiyaçları için ve doğabilecek riskleri kabul ederek kullanacağını kabul eder. Beyaz Baret’in içeriklerine ilişkin olarak veya kullanımından kaynaklanan veri kaybı veya bilgisayar sistemi hasarları KULLANICI’nın sorumluluğunda olup Beyaz Baret'in bu hususta herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Beyaz Baret, beyazbaretkariyer.com’un 7 gün 24 saat kesintisiz olarak sunulmasını KULLANICI’lara garanti etmemekte ve bu konuda herhangi bir hizmet ya da performans seviyesi taahhüdü vermemektedir. beyazbaretkariyer.com’un etkin biçimde kullanımı ve bu kullanımın tüm sonuçları KULLANICI’nın sorumluluğunda olup, Beyaz Baret, beyazbaretkariyer.com’un kendisinden beklenen sonuçlarının tam olmaması ya da eksik veya amaca uygun olmamasından ve bu sebeplerle ortaya çıkabilecek doğrudan veya dolaylı zararlardan hiçbir şekilde sorumlu değildir. Beyaz Baret, (a) beyazbaretkariyer.com ile sunulan herhangi bir içerik sonucunda maruz kalınan kayıp veya hasarlardan veya herhangi bir müzik, görüntü, fotoğraf, yazılım, teçhizat veya içerikteki hata, hasar ya da bozulmalardan; (b) beyazbaretkariyer.com’un KULLANICI tarafından kullanımı neticesinde oluşacak herhangi bir telif hakkı ve mülkiyet haklarının ihlalinden hiçbir şekilde sorumlu olmayacaktır. Beyaz Baret, beyazbaretkariyer.com ile sunulan her türlü içerik üzerinde, tamamen kendi takdirinde olmak üzere, değişiklik yapma, uygun görmediği içeriği kaldırma ve/veya ekleme yetkilerine sahiptir. beyazbaretkariyer.com 'un versiyon güncelleştirmesinden kaynaklanabilecek başta maddi ve/veya manevi ve/veya doğrudan ve/veya dolaylı zararlar olmak üzere, hiçbir zarardan Beyaz Baret sorumlu değildir. beyazbaretkariyer.com hukuken yasaklanmış bir amaç için veya hukuka aykırı işlerde veya mevzuat hükümlerine aykırı olarak kullanılması nedeniyle ortaya çıkabilecek, başta maddi ve/veya manevi ve/veya doğrudan ve/veya dolaylı zararlar olmak üzere, hiçbir zarardan Beyaz Baret sorumlu değildir. Hukuki yollardan elde edilmeyen veya Beyaz Baret tarafından beyazbaretkariyer.com'un kullanımıyla ortaya çıkabilecek başta maddi ve/veya manevi ve/veya doğrudan ve/veya dolaylı zararlar olmak üzere, hiçbir zarardan Beyaz Baret sorumlu değildir.

Beklenmedik teknolojik gelişmelerden dolayı meydana gelebilecek başta maddi ve/veya manevi ve/veya doğrudan ve/veya dolaylı zararlar olmak üzere, hiçbir zarardan Beyaz Baret sorumlu değildir.

beyazbaretkariyer.com, KULLANICI'nın özel amaçlarına yönelik özel üretim ürün olmayıp, bir eğitim destek ürünü olarak tasarlanmış ve KULLANICININ TERCİHİNE sunulmuştur. beyazbaretkariyer.com'un kullanılması ya da kullanımının mümkün olmaması nedeniyle meydana gelebilecek ticari kar ya da başarı yoksunluğu, ticari işlerin aksaması, bilgilerin/verilerin/dosyaların/resimlerin kaybolması gibi (ve fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere) durumlarda veya benzeri durumlarda ortaya çıkabilecek maddi ve/veya manevi ve/veya doğrudan ve/veya dolaylı hiçbir zarardan Beyaz Baret sorumlu değildir.

Her durumda, beyazbaretkariyer.com nedeniyle meydana gelebilecek her türlü zarar başta olmak üzere, Beyaz Baret'in bu SÖZLEŞME'nin herhangi bir hükmü uyarınca sorumluluğu beyazbaretkariyer.com için varsa ödenmiş olan lisans bedeli ile sınırlıdır.

8. SÖZLEŞME DEĞIŞIKLIKLERI
Beyaz Baret, tamamen kendi takdirine bağlı ve tek taraflı olarak, işbu SÖZLEŞME'yi uygun göreceği herhangi bir zamanda değiştirebilir. İşbu SÖZLEŞME'nin değişen hükümleri, beyazbaretkariyer.com web sitesinde ilan edildikleri tarihte geçerlilik kazanacak olup; KULLANICI, bu SÖZLEŞME’deki değişiklikleri, değişiklikler Beyaz Baret’nin web-sitesinde yayınlandıktan sonra kabul etmiş sayılır. Bu değişikliklerden haberdar olabilmek için işbu SÖZLEŞME’yi sık sık gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. Geri kalan hükümler, aynen yürürlükte kalarak hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir. İşbu SÖZLEŞME, KULLANICI'nın tek taraflı beyanları ile değiştirilemez.

9. MÜCBİR SEBEPLER
Hukuken 'mücbir sebep' sayılan tüm hallerde, Beyaz Baret, işbu SÖZLEŞME ile belirlenen yükümlülüklerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle sorumlu değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, Beyaz Baret için, gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için Beyaz Baret’ten herhangi bir nam altında tazminat talep edilemeyecektir. "Mücbir sebep" terimi, doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, Beyaz Baret’in makul kontrolü haricinde ve gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği, kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır.

10. SÖZLEŞME’NİN YÜRÜRLÜĞÜ VE SONA ERMESİ
KULLANICI, beyazbaretkariyer.com’u kullandığı ya da işbu SÖZLEŞME’yi kabul ettiğini beyan ettiği anda işbu SÖZLEŞME ile belirlenen şartları kabul etmiş sayılır ve bu SÖZLEŞME TARAFLAR arasında süresiz olarak yürürlüğe girer.

KULLANICI, beyazbaretkariyer.com’u kullandığı ya da işbu SÖZLEŞME’yi onayladığı tarihten itibaren, SÖZLEŞME’de belirtilen hak ve yükümlülüklere aykırı hareketleri ve/veya edim ve taahhütlerini yerine getirmemesi nedeniyle, Beyaz Baret'in ve/veya 3. kişilerin uğrayacağı her türlü zarar ve ziyanı derhal tazmin etmeyi kabul ve taahhüt eder.

İşbu SÖZLEŞME ve KULLANICI’nın SÖZLEŞME uyarınca sahip olduğu beyazbaretkariyer.com’u kullanma hakkı, (a) KULLANICI’nın beyazbaretkariyer.com’u kullanmayı sona erdirmesi ve üyelikten çıkış talimatlarına uyarak üyeliğini sona erdirmesi (b) İşbu SÖZLEŞME’de sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi (c) KULLANICI’nın Beyaz Baret ile arasındaki abonelik sözleşmesinin herhangi bir nedenle sona ermesi ile hiçbir ihtara gerek kalmaksızın kendiliğinden hükümsüz kalacaktır.

Bu SÖZLEŞME ve SÖZLEŞME uyarınca sahip olduğunuz beyazbaretkariyer.com'u kullanma hakkının herhangi bir nedenle sona ermesi durumunda;
KULLANICI, beyazbaretkariyer.com paketini, kendi isteğiyle iptal ettirmesi durumunda Beyaz Baret tarafından, KULLANICI'ya herhangi bir geri ödeme yapılmaksızın KULLANICI lisansı sona erdirilecektir.

KULLANICI'nın, SÖZLEŞME'de yer alan hükümlerden herhangi birini ihlal etmesi durumunda, Beyaz Baret’in sözleşmeyi derhal feshetme ve KULLANICI’nın beyazbaretkariyer.com’a erişim ve bu SÖZLEŞME’de tanınan lisans hakkını iptal etme hakkı olup, Beyaz Baret isterse –tamamen kendi takdirinde olarak- 10 (on) gün içerisinde durumun düzeltilmesini aksi takdirde SÖZLEŞME'nin feshedileceğini KULLANICI'ya yazılı olarak bildirebilir. Bu süre içerisinde durumun düzeltilmemesi halinde, sürenin sonunda Beyaz Baret tarafından yazılı bildirimle veya bildirimsiz olarak işbu SÖZLEŞME feshedilebilir.

Beyaz Baret, açıkça mevzuata aykırılık veya suç teşkil eden kullanım tespit etmesi halinde önceden haber vermeksizin KULLANICI'nın beyazbaretkariyer.com kullanma lisansını tek taraflı iptal etme hakkına sahiptir. KULLANICI, bu SÖZLEŞME’nin sona ermesi üzerine, Beyaz Baret’in talep etmesi halinde, beyazbaretkariyer.com’dan elde ettiği her türlü içerik, bilgi, müzik, görüntü ve diğer tür içeriği; mülkiyeti, yönetimi veya denetim ve kontrolü altında bulunan tüm bilgisayarlardan ve/veya depolama ortamlarından silmeyi kabul, beyan ve taahhüt etmiştir.

Sözleşme her ne sebeple olursa olsun feshedildikten sonra dahi KULLANICI’nın bu sözleşmede belirtilen Beyaz Baret’e ait fikri ve sınai mülkiyet haklarının korunmasına ilişkin tüm yükümlülükleri devam eder.

11. UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ
İşbu SÖZLEŞME ve SÖZLEŞME’nin uygulanması, yorumlanması, hükümleri dahilinde doğan hukuki ilişkilerin yönetimi ve uyuşmazlıkların çözümü Türk Hukukuna tabi olacaktır. TARAFLAR, işbu SÖZLEŞME’nin uygulanmasından doğan uyuşmazlıklar için İSTANBUL Mahkemeleri’nin ve İcra Daireleri’nin yetkili olduğunu kabul ederler.

12. VERİ UYGULAMALARI VE GİZLİLİK POLİTİKASI
beyazbaretkariyer.com'a kayıt olurken veya sonrasında verilecek olan Beyaz Baret Tek Şifre ve diğer bilgilerin doğruluğu, güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması ve kullanılması durumlarıyla ilgili her türlü husus tamamen KULLANICI’nın sorumluluğunda olup, girilen bilgilerdeki yanlışlıklardan ve/veya KULLANICI bilgilerinin bir başkası tarafından ele geçirilerek/öğrenilerek kullanılması yoluyla beyazbaretkariyer.com’a KULLANICI adına erişimden Beyaz Baret sorumlu değildir. KULLANICI'ların, beyazbaretkariyer.com’a erişim araçlarının (kullanıcı adı ve şifre) güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması, kullanılması gibi hususlardan kaynaklanan KULLANICI'nın ve/veya üçüncü kişilerin uğradığı veya uğrayabileceği zararlarla ilgili olarak Beyaz Baret’in, doğrudan veya dolaylı, herhangi bir sorumluluğu yoktur. Bu kapsamda KULLANICI Beyaz Baret’ten zarar, tazminat her ne ad altında olursa olsun herhangi bir talepte bulunamaz. Beyaz Baret'in kişisel bilgileri muhafazasına ilişkin Beyaz Baret Gizlilik Politikası http:// www.beyazbaretkariyer.com sitesinde yer alan Gizlilik ve Güvenlik sayfasındadır.

KULLANICI ise işbu SÖZLEŞME ve dolayısıyla Beyaz Baret hakkında öğreneceği her türlü bilgiyi işbu SÖZLEŞME’nin herhangi bir nedenle sona ermesinden bağımsız ve süresiz olarak gizli tutacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

13. İLETİŞİM BİLGİLERİ VE MÜŞTERİ HİZMETLERİ
beyazbaretkariyer.com ve SÖZLEŞME ile ilgili herhangi bir sorunuz veya sorununuz olursa, destek@beyazbaretkariyer.com e-posta adresi üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

14. DİĞER HÜKÜMLER
KULLANICI bu SÖZLEŞME'yi ve bu SÖZLEŞME kapsamında sahip olduğu hakları bir başka kişiye ya da kuruma devredemez.

KULLANICI, Beyaz Baret'in sahip olduğu hakları tek taraflı olarak tayin edebileceğini, Beyaz Baret'in bu SÖZLEŞME kapsamındaki haklarını ve sorumluluklarını KULLANICI’nın iznine gerek olmaksızın üçüncü bir kişi/kurum/tarafa devredebileceğini veya alt sözleşme yapabileceğini kabul eder. Beyaz Baret, bu SÖZLEŞME kapsamındaki haklarını uygulamayı ertelemekle veya yalnızca bir kısmını uygulamakla, haklarının hiçbirinden vazgeçmiş olmaz. İşbu SÖZLEŞME’de yer alan hükümlere ilişkin ihlaller ya da işbu SÖZLEŞME kapsamındaki temerrütlere ilişkin tatbik edilecek haklardan edilen feragatler, söz konusu feragat yazılı olarak düzenlenmediği ve feragat eden tarafından imzalanmadığı sürece yürürlüğe girmeyecektir. Herhangi bir ihlalden ya da temerrütten feragat edilmesi, daha sonraki ihlallerden ya da temerrütlerden de feragat edildiği anlamını taşımayacaktır.

Bu SÖZLEŞME'nin herhangi bir hükmünün mahkeme ve/veya yetkili merci tarafından geçersiz veya uygulanamaz sayılması, SÖZLEŞME'nin kalan hükümlerinin geçerliliğini ya da uygulanabilirliğini etkilemeyecektir. Mahkeme veya yetkili merci kararıyla bu SÖZLEŞME'nin bir hükmünün veya bazı hükümlerinin uygulanabilir olmadığına karar verilirse, Beyaz Baret bu hükmü/hükümleri kanunların emredici hükümlerine uygun olarak ve TARAFLAR'ın işbu SÖZLEŞME'de belirlenen amaca erişmesi için uygun şekilde düzeltir veya bu hükmün/hükümlerin SÖZLEŞME'den ayrı tutulmasına ve SÖZLEŞME'nin diğer hükümlerinin tümüyle etkin ve geçerli kalmasına karar verebilir.

KULLANICI'nın, bu SÖZLEŞME'nin herhangi bir hükmünü ihlal etmesi halinde, Beyaz Baret tüm hukuki ve cezai yasal yollara başvurma hakkına sahiptir.